Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami  panią Anitą Krzymowską i panią Marzanną Rabczuk  wyruszyli na wycieczkę do Lublina. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie.

 

        Pierwszą atrakcją podczas wyprawy był Teatr Andersena. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Szewczyk Dratewka”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej.  Przewodnicy prowadzący warsztaty  wprowadzili nas w klimat dawnych czasów. Dzieci miały okazję zobaczyć jak dawniej robiono pranie , jak pieczono chleb, z czego robi się sznurek, sito a także jak powstaje kasza.

        Prowadzący warsztaty zapoznali nas z elementami wyposażenia domu mieszkalnego np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, garnki i misy.  Przewodnicy podkreślali, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Widzieliśmy także kościół prawosławny, jakim jest cerkiew.

        Po zwiedzaniu muzeum przyszedł czas na pyszny obiad. W dalszej części naszej wycieczki udaliśmy się na spacer pod Zamek i przeszliśmy Starówką  miasta. Lublin jest rzeczywiście pięknym i bogatym w architekturę miastem. Największą atrakcją okazały się fontanny, a w nich orzeźwiająca woda. Nie zabrakło również Mc Donalda i zimnych lodów.

        Wycieczka była żywą lekcją i wspaniałą przygodą. Bardzo dobrze się bawiliśmy i choć zmęczeni niezwykle zadowoleni wróciliśmy do Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie czekali na nas rodzice. Będziemy mieli co wspominać! 

        Serdeczne podziękowania dla dwóch mam, a była to Pani Edyta Leszczyńska i pani Ewa Mikołajczuk , które zechciały pomóc podczas tego wyjazdu. Tacy Rodzice to skarb:)

 Galeria

Anita Krzymowska

Kalendarz

«  lutego 2020  »
powtśrczpisoni
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829