W dniu 31.01.2018 r. w ZPO nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim, odbyły się coroczne  pokazy z fizyki pt.: „Wokół prądu elektrycznego”, w których wzięło udział 11 uczniów. W pokazach uczestniczyli uczniowie klas drugich prezentując doświadczenie w ramach projektu, zaś pozostali, w tym absolwenci szkoły, podjęli się dowolnego tematu doświadczeń.

Czytaj więcej...

W ostatni poniedziałek przed feriami - 22 stycznia, odwiedziła nas Pani Policjantka mł. asp. Iwona Matysiak. Celem wizyty były przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Czytaj więcej...

We wtorek 16 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Balu Przebierańców. Zabawę poprowadziły nauczycielki tańca z Dance & Fun.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowym obozie narciarskim w Korbielowie który odbył się w dniach 08-13.01.2018r. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość nauki i doskonalenia jazdy na nartach zjazdowych.

Czytaj więcej...

Kalendarz jest pełen bardzo dziwnych i mniej dziwnych świat, ale dlaczego nie wykorzystać ich do wspólnej radości i zabawy? Jednym z nich jest niewątpliwie Międzynarodowy Dzień Koszuli, który obchodzony jest 13 stycznia. Jako że w tym roku była to akurat sobota, Samorząd Uczniowski „Jedynki” zaproponował jego uczczenie w poniedziałek dwa dni później.

Czytaj więcej...

W grudniu na naszych twarzach nie zabrakło uśmiechu. Dlaczego? Bo kilka godzin w szkole upłynęło nam na dobrej zabawie.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia 2017 roku klasy III b i III c z wychowawcami p. Marzanną Rabczuk i Małgorzatą Zbaracką wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki do stolicy był seans kinowy z filmem "Pierwsza gwiazdka".

Czytaj więcej...

Piękną świąteczną tradycją jest wieczerza wigilijna. Co roku 24 grudnia zasiadamy do niej wraz z najbliższymi w naszych domach. Dnia 21 grudnia wszyscy uczniowie i nauczyciele zorganizowali klasowe spotkania wigilijne.  Bo przecież wśród rówieśników i nauczycieli, czujemy się tak samo dobrze jak w domu.

Czytaj więcej...

Dnia 11 grudnia klasy Ia, Ib i IIa wraz z wychowawczyniami: panią Magdaleną Frydrychowską, panią Jadwigą Zasadzińską i panią Elżbietą Ostojską, oraz opiekunami: siostrą Władysławą i panią Beatą Sakowicz  pojechały na wycieczkę do Siedlec.

Czytaj więcej...

Dnia 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą p. Marzanną Sokólską, nauczycielem wspomagającym p. Anną Kozioł, rodzicami  p. Moniką Zaniewicz - Jaszczuk, p. Moniką Dudą i p. Andrzejem Pawlukiem udali się na wycieczkę do Siedlec.

Czytaj więcej...

Atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia  czujemy już wszyscy. Budują ja nie tylko ozdoby na szkolnych korytarzach czy w salach lekcyjnych. Coroczną tradycją jest też kiermasz ozdób wykonanych przez uczniów „Jedynki” przy wsparciu ich rodziców.

Czytaj więcej...

Adwent to szczególny czas robienia dobrych uczynków. Dlatego aby pomagać mądrze, możemy kupić świecę wigilijną Caritas, którą nasi wolontariusze  SKC sprzedają w każdą niedzielę po mszach św. przy parafii św. Mikołaja.

Czytaj więcej...

W dniach 8-9.12.2017r. jak co roku członkowie SKC wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności. Tym razem byliśmy w sklepie Biedronka przy ulicy Warszawskiej. Zbiórka się udała. Zebraliśmy 302,70 kg żywności.

Czytaj więcej...

W naszej szkole stało się już tradycją, że w październiku i listopadzie SKC organizuje zbiórkę zabawek. W tym roku zebraliśmy bardzo dużo różnych puzzli, gier planszowych, pluszaków i fajnych zabawek w bardzo dobrym stanie. Postanowiliśmy więc się nimi podzielić z naszym przedszkolem i dziećmi w Miejskim Szpitalu.

Czytaj więcej...

Pomidorki, sałata, serek, papryczka, szczypiorek, chrupiąca bułeczka i już mamy składniki do zrobienia pysznej i zdrowej kanapki. Takie kanapeczki, ale też inne zdrowe przekąski idealne na pożywne śniadanie przygotowywali uczniowie klas I-III 7 grudnia.

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada w klasach, gdzie uczą się uczniowie najmłodszych klas zgasły światła.... i nie była to awaria prądu, a niezapomniana zabawa Andrzejkowa. Oświetlenie lamp zamieniono na świece, a książki i zeszyty na przybory do wróżenia.

Czytaj więcej...

Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Klasa I a razem ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską, wybrała się na spacer na pobliski cmentarz.

Czytaj więcej...

Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  W zabawie uczestniczyli uczniowie z klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum. Tańce trwały od godziny 16:00 przez kolejne 3 godziny.

Czytaj więcej...

Dnia 05.12.2017r. klasę Vb odwiedził św. Mikołaj. Uczniowie z niecierpliwością czekali na tę chwilę. Cały worek prezentów naprawdę robił wrażenie. Każdy, kto chciał otrzymać prezent, mówił wierszyk, śpiewał piosenkę lub opowiadał fajny kawał. Mile widziane były również kolędy.

Czytaj więcej...

Czy ktoś wyobraża sobie grudzień bez wizyty św. Mikołaja? Na pewno nie! Ale pamiętajmy, przychodzi od tylko do grzecznych. Nie mógł więc nie odwiedzić „Jedynki”, a w niej wszystkich uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

W dniu 16 listopada członkowie SKC z klasy 7a wybrali się do Specjalnego Ośrodka Rehabilitacyjnego przy ulicy Leśnej. Razem z dziećmi robili prace plastyczne pt.: „Mój przyjaciel” na wystawę w międzyrzeckiej galerii sztuki ES. Wykonali 10 przepięknych  prac we współpracy z paniami oraz ich podopiecznymi. Był też symboliczny  poczęstunek.

Czytaj więcej...

To, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wie każdy, ale uczniowie „Jedynki” wiedzą, jak je przygotować, by było zdrowe, smaczne i pożywne, dlatego na przełomie listopada i grudnia wszystkie klasy naszej szkoły z radością dołączyły do akcji „Śniadanie daje moc”.

Czytaj więcej...

21 listopada przypadał Dzień Życzliwości. W związku z tym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego „Jedynki” w każdej z klas przeprowadzono wybory najżyczliwszego ucznia i nauczyciela.


W PLEBISCYCIE NA NAJŻYCZLIWSZEGO UCZNIA WYGRALI:

1A- MAKSYMILIAN WYSOKIŃSKI

1B- WITOLD MODZELEWSKI

2A- ADAM DOMAŃSKI

Czytaj więcej...

Listopad to miesiąc szczególnej refleksji nad przemijaniem, a 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Tegoroczna 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegała pod hasłem rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Caritas każdego roku wspomaga podopiecznych Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty” w Gdyni. W tym roku pomagamy niepełnosprawnej Oliwii  Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo – rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami.

Czytaj więcej...

11 listopada – w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami naszego miasta w świątecznych uroczystościach. Ci, dla których patriotyzm nie jest pustym słowem, uczestniczyli we mszy w intencji ojczyzny w kościele św. Józefa, skąd w uroczystym przemarszu przeszli pod pomnik, gdzie oddano hołd poległym za ojczyznę.

Czytaj więcej...

Zespól dworsko - pałacowy w Roskoszy niedaleko Białej Podlaskiej będzie kojarzył się uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 nie tylko z ciekawymi wydarzeniami historycznymi czy urokliwą przyrodą, ale także z samorządnością. W Roskoszy bowiem w dniach 9 i 10 listopada gościli członkowie Samorządu Uczniowskiego „Jedynki”.

Czytaj więcej...

6 listopada zjechał do Międzyrzeca Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Bardzo lubimy spektakle tego teatru, bo są ciekawe, kolorowe, pełne ciekawych efektów, po prostu mądre i atrakcyjne.

Czytaj więcej...

Tradycją Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy przy parafiach na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego każdego roku Szkolne Koło Caritas bierze udział w tej zbiórce przy parafii św. Mikołaja.

Czytaj więcej...

Dnia 30.10.2017r. został zorganizowany wyjazd do kina w Białej Podlaskiej na film ,,Dwie korony”. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: VA, VB, VIIB. Był to film religijny opowiadający historię św. Maksymiliana Maria Kolbego. 

Czytaj więcej...

We wrześniu 2017 roku Szkolne Kolo Caritas wzięło udział w zbiórkach pieniędzy dla p. Beaty Kołodziejczuk w parafiach: św. Piotra i Pawła, Chrystusa Króla i św. Józefa. Pani Kołodziejczyk jest zarejestrowana w fundacji Caritas Diecezji Siedleckiej.

Czytaj więcej...

Dnia 24.10.2017r. w naszej szkole, jak każdego roku, odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: ,,Idźmy naprzód z nadzieją”. Apel został zorganizowany przez klasy: IIB Gimnazjum i VB Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Elżbiety Nóżki.

Czytaj więcej...

Dnia 17 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Zabawki w opałach" zorganizowany przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski w ramach projektu "Działania edukacyjne promujące ochronę powietrza oraz właściwe gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Międzyrzec Podlaski".

Czytaj więcej...

Dnia 18 X 2017r. uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami Marzanną Rabczuk, Marzanną Sokólską, nauczycielem wspomagającym  Anną Kozioł  oraz pod troskliwą opieką kilku mam  udali się na wycieczkę do Lublina.

Czytaj więcej...

13 października 2017 roku nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli. Wypowiadali je uczniowie wszystkich klas oraz rodzice. Kulminacyjnym momentem dnia była popołudniowa uroczystość, która miała ogólnomiejski charakter.

Czytaj więcej...

Dnia 4 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Przyszło na nią wiele osób, co bardzo ucieszyło organizatorów, którymi byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Oczywiście, wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej...

26.09.2017 roku odbyła się wycieczka szkolna do Lublina. Wzięli w niej udział uczniowie gimnazjum oraz siódmoklasiści. Opiekowali się nami nauczyciele: Dorota Oponowicz, Maria Matejuk i Hanna Adamczyk. Odwiedziliśmy uczelnie UMCS, na której mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach z fizyki.

Czytaj więcej...

Słoneczna wrześniowa pogoda zachęciła uczniów klasy I A do  lekcji na świeżym powietrzu. Razem ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską uczniowie wybrali się na pobliskie przejście dla pieszych, aby przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Czytaj więcej...

Dnia 8 września najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Policjantka mł. asp. Iwona Matysiak. Dzieci zapoznały się m.in z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni, udzielana pierwszej pomocy, a także zapamiętały numery alarmowe. Dodatkowo miały szanse uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Tym razem nie 1, ale 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. To naprawdę ważne, bo przecież dłuższe wakacje są marzeniem wszystkich uczniów. Pogoda spłatała nam figla i dała nam wyraźnie znak, że wakacje naprawdę się skończyły. Mimo tego w sali gimnastycznej zapanował wyjątkowy nastrój. Na naszą inaugurację przybyła pani Elżbieta Dedelis – sekretarz Urzędu Miasta.

Czytaj więcej...

Kalendarz

«  lutego 2018  »
powtśrczpisoni
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728