Za nami kolejny, pracowity i owocny rok szkolny.

Czas na odpoczynek i nabranie sił do dalszych, nowych wyzwań.

Życzę Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi, Uczniom oraz Rodzicom, by ten wakacyjny czas upłynął pod znakiem słońca, radości, wspaniałych przygód i miłych wrażeń. Nie może przy tym zabraknąć dbałości o bezpieczeństwo w każdym miejscu i czasie. Pamiętajmy! Zachowanie bezpieczeństwa to podstawa udanych wakacji.

Administrator

Nowy adres strony ZPO1 to:

http://zpo1.miedzyrzec.pl/

Serdecznie zapraszamy

W naszej szkole zawsze przed ostatnim przed wakacjami dzwonkiem organizowane jest spotkanie z policjantem. Ma ono na celu przypomnienie wszystkich najważniejszych zasad bezpieczeństwa  związanych z wakacyjnym wypoczynkiem.  W tym roku pogadankę dla uczniów przygotował sierż. sz. Piotr Grzeszyk. Serdecznie dziękujemy.

A wszystkim naszym uczniom i ich bliskim życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji! 

Galeria

Czerwiec to idealny miesiąc na wycieczkę. Pogoda dopisuje, wakacje coraz bliżej i wszystko wydaje się jakby piękniejsze. Klasy drugie i trzecia skorzystały  z tej wyjątkowej aury i pojechały na wycieczkę do Warszawy. Dzieciom towarzyszyły ich wychowawczynie: Jadwiga Zasadzińska, Magdalena Frydrychowska i Elżbieta Ostojska. 

Czytaj więcej...

Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawcami  panią Anitą Krzymowską i panią Marzanną Rabczuk  wyruszyli na wycieczkę do Lublina. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie.

Czytaj więcej...

Klasa II a wraz z wychowawczynią Magdaleną Frydrychowską miała zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z pisarzem i ilustratorem Pawłem Wakułą. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Czytaj więcej...

To była już – niestety - ostatnia wycieczka w takim składzie. Ale za to jaka! 5 czerwca 2019 roku my -uczniowie klas VIII a i VI a, wsparci przedstawicielami klas V a, VII  b oraz III a gimnazjum pod opieką pań: Marii Matejuk, Anny Sobolewskiej i Agaty Wawryniuk oraz pani pilot Moniki Żelaznej wyruszyliśmy zwiedzać, podziwiać i zdobywać Pieniny.

Czytaj więcej...

28.05.2019 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas udali się do Pratulina pod opieką pań: Elżbiety Nóżki i Katarzyny Siejki. Odbywał się tam doroczny Zjazd Szkolnych Kół Caritas z całej naszej diecezji. Wszyscy wolontariusze w jednym tak przepięknym miejscu, jak Sanktuarium Męczenników Podlaskich, mieli okazję się lepiej poznać, zaprzyjaźnić, podsumować cały rok pracy i po prostu być razem.

Czytaj więcej...

Obiady w szkolnej stołówce będą wydawane do dnia 07.06.2019 roku (piątek). W tym dniu należy magnetyczne karty obiadowe zwrócić do wychowawczyni świetlicy Justyny Wyszyńskiej-Karłoskiej -  najpóźniej do dnia 14.06.2019 roku.

Opłaty za wyżywienie za miesiące V i VI oraz zaległości za poprzednie należy dokonać najpóźniej do dnia 14.06.2019 roku.

                                                        Justyna Wyszyńska-Karłoska

Dnia 21.05.2019 roku, uczniowie klas czwartych wraz z kolegami i koleżankami z klasy 5c udali się na dwudniową wycieczkę do Zamościa - miasta zwanego Padwą Północy.

Czytaj więcej...

Dnia 24 maja klasa Ia wraz z wychowawcą panią Anitą Krzymowską wzięli udział w spotkaniu autorskim pisarza Pana Wiesława Drabika. Pan Drabik jest autorem ponad 200 książek, wesołych rymowanych bajek i opowiadań dla dzieci.

Czytaj więcej...

Dnia 21 maja odbył się konkurs OMNIBUS 2019 uczniów klasy III przygotowany przez p. Anitą Krzymowską. Do walki stanęło 4 uczniów: Amelia Jaszczuk,Adam Domański Marcel Parafiniuk i Szymon Semeniuk.

Czytaj więcej...

14maja 2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartość czytania, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 

Czytaj więcej...

10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim był obchodzony Dzień Patrona.

Czytaj więcej...

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Na świecie jest to już 44 edycja tego ekologicznego święta. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990.

Czytaj więcej...

W  naszej szkole w Wielkim Poście już tradycją jest wykonywanie palm wielkanocnych na Niedzielę Palmową. Uczniowie, jak co roku, wykonali palmy z różnych ozdobnych elementów połączonych z gałązkami prawdziwych palm i innych zielonych roślin. Wszystkie były piękne, co spowodowało, że konkursowe decyzje okazały się bardzo trudne.

Czytaj więcej...

Tylu egzaminów w jednym roku  w naszej szkole jeszcze nie było, a wszystko to dlatego, że zdobytą wiedzą musieli się wykazać uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej. Ci pierwsi – w dniach 10-12, zaś ci drudzy – 15, 16 i 17 kwietnia.

Czytaj więcej...

Wiosenny poranek 28 marca dla klas VB i VC zapowiadał się niezwykle interesująco, gdyż po raz drugi w tym roku szkolnym ze swoimi wychowawczyniami paniami Dorotą Łataś, Joanną Pietruk i Izabelą  Lesiewicz wybierały się na wycieczkę edukacyjną do Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej...

Chętni uczniowie klas 2 - 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum wzięli udział w konkursie matematycznym "Kangur" , który odbył się 21 marca.

Czytaj więcej...

W naszej klasie 27 marca powstał zielony kącik przyrody. Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności  i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej.

Czytaj więcej...

Klasy 1-3 przystąpiły do akcji "Wielka Mapa Polski" wydawnictwa WSiP. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową między szkołami w całej Polsce. 

Czytaj więcej...

W związku z dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 10, 11,

12.04.2019 r. oraz 15, 16, 17.04.2019 r. świetlica i stołówka szkolna będą nieczynne.

Tegoroczny konkurs promujący zdrowie i trzeźwość przebiegał pod hasłem „Życie za szkłem”. Burmistrz Miasta oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ogłosili go w dwóch kategoriach: artystycznej (plakat) oraz literackiej (poezja i proza).

Czytaj więcej...

 

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość. Nic więc dziwnego, że pasowanie przyszłych czytelników z klasy Ia i Ib, które odbyło się 22 marca 2019r.  było dla nich ogromnym przeżyciem.

Czytaj więcej...