Na przełomie maja i czerwca  2018 roku w naszej szkole odbyły się coroczne konkursy ortograficzne pod hasłem: „Honor człowieka plami, kto pisze z błędami”, których celem było wyłonienie mistrzów ortografii wśród uczniów klas czwartych, piątych i szóstych.

Do zmagań stanęli czwartoklasiści: A. Jarząb, M. Statkiewicz, P. Rosińska, M. Węgrzyniak, D. Baj, D. Zachariasz z klasy IVa; L. Morozow, P. Oponowicz, J. Barczuk z klasy IV b oraz O. Semeniuk, F. Stefaniuk, M. Olszewska, J. Stefaniuk z klasy IV c. Uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania i zagadki ortograficzne.

Klasy piąte reprezentowali: K. Golec, W. Grudzińska, K. Pulik i W. Siedlanowski z klasy VA oraz K. Budrewicz, A. Mikiciuk i M. Michalczuk z klasy VB.

Uczestnicy zmagań klas szóstych to: A. Baj, W. Bogucka, I. Czwerko, P. Kasianiuk, M. Rafalski i D. Śledź z klasy VIA oraz A. Tomaszewska, J. Turyk, J. Oponowicz i F. Michaluk z klasy VIB.

Uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania i zagadki ortograficzne, które przygotowali i sprawdzili nauczyciele języka polskiego: Joanna Pietruk, Anna Sobolewska i Elżbieta Panasiuk.

Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
Klasy IV
I miejsce – Oliwia Semeniuk i Filip Stefaniuk